... hudba

23. června 2015 v 17:55 | Ellie |  Já a...
Po kratší odmlce přicházím s dalším článkem, který se opět vztahuje k některé z mých zálib. Tentokrát bude o hudbě. Momentálně sice na žádný hudební nástroj nehraji (do 9. třídy jsem hrála na flétnu a na klarinet) ani nezpívám, ale moc ráda hudbu poslouchám a ráda bych se s vámi podělila o své oblíbence.


Předem bych ráda řeka, že nemám žádný vyhraněný styl. Dříve jsem poslouchala jen rockovější hudbu a prošla jsem si i "posedlostí" japonskou hudbou (J-Rockem). To mě ale časem přešlo a ačkoliv si i dnes ráda poslechnu některé rockové kapely (např. Three Days Grace, Breaking Benjamin nebo 30 Seconds to Mars), přešla jsem spíše na méně tvrdou hudbu. V počítači/telefonu/Mp4 mám teď především písničky, které jsem slyšela v rádiu a líbily se mi. Většinou jich není moc od stejného interpreta. Až na pár výjimek.

Mojí nejoblíbenější "výjimkou" je americká houslistka, zpěvačka a skladatelka Lindsey Stirling (*1986, Santa Ana, USA), která je podle mého názoru neuvěřitelně sympatická, pozitivní a talentovaná. Objevila jsem ji úplnou náhodou - jednou ráno cestou do školy jsem v autobuse ze sluchátek některého z cestujících zaslechla hudbu, housle kombinované s elektronickou taneční hudbou a to mě dost zaujalo. Hned jak jsem se vrátila domů jsem začala hledat a po nějaké době Lindsey našla. Téměř všechny její skladby jsem si ihned oblíbila. Od té doby sleduju její kanál na YouTube a netrpělivě čekám na novinky. Opravdu doufám, že se někdy dostanu na některý z jejích koncertů, protože jak jsem řekla už na začátku, je mi opravdu moc sympatická a myslím, že vidět ji naživo by byl skvělý zážitek. :)

Velikou favoritkou je pro mě taky australská zpěvačka a textařka Sia Furler (*1975). Má úžasný hlas a její písničky jsou plné emocí. A také bych ráda zmínila norské bratrské komediální duo Ylvis, jejichž písničky a videa (a mimo jiné i jejich sketche) mě vždycky dokáží rozesmát a rozveselit.

Když zrovna nemám náladu na výše zmíněné styly hudby, vždy si ráda pustím nějaké epické skladby (soundtracky z filmů, seriálů, her, apod.). Většinou se jedná o hudbu čistě instrumentální. Proto ji můžu poslouchat i v situacích, kdy by mě normální hudba rušila. Bohužel znám jen málo lidí, kteří epickou hudbu poslouchají, což je podle mě velká škoda.

Hudba je pro mě určitě i důležitým kritériem hodnocení filmů. Z autorů filmové hudby je podle mě nejlepší Hans Zimmer (*1957), který komponoval hudbu například ke Gladiátorovi, Pirátům z Karibiku, Počátku nebo nejnovějšímu Batmanovi.

A na závěr několik konkrétních skladeb:

Doufám, že se vám článek líbil a snad vás i zaujala některá ze skladeb. Budu se na vás těšit u dalších článků. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Makkakonka Makkakonka | Web | 23. června 2015 v 18:12 | Reagovat

Mám pocit, že máme podobný hudební vkus. Já rockovou hudbu poslouchám doteď. 30StM také poslouchám, samozřejmě i další :)
Lindsey je určitě skvělá! Její skladby a videoklipy mám moc ráda! :)
Epickou hudbu poslouchám neustále, je to pro mě nejlepší relax...
Co se týče Hanse, ten je bez debat nejlepší! :)
Sia mi přijde jako nováček, který v poslední době vypustil dosti nových písní, ale moc ji nesleduji. Ovšem, její hlas je úžasný!

2 Ellie Ellie | 23. června 2015 v 18:23 | Reagovat

[1]: Tak to mě moc těší. :) A máš ohledně toho vkusu vážně pravdu - koukala jsem se k tobě na blog a našla samé skvělé písničky! :)

3 Katka Katka | E-mail | Web | 23. června 2015 v 18:48 | Reagovat

Pro mě nové obzory :) Podobná jako Lindsey bývala přece Vanessa Mae. Tu neposloucháš?

4 Ellie Ellie | 23. června 2015 v 19:01 | Reagovat

[3]: Něco jsem od ní asi slyšela, ale neposlouchám ji. :) Zkusím to. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama