... knihy

19. června 2015 v 22:23 | Ellie |  Já a...
První článek ze série "Já a..." se bude týkat knih, mého vztahu ke čtení, oblíbených žánrů, autorů a několika konkrétních titulů. :)


Knížky mám moc ráda už od dětství a vždy jsem četla poměrně hodně (na druhém stupni základní školy a na střední škole jsem možná lehce polevila). Po ukončení střední školy jsem se rozhodla, že budu číst co nejvíce a to nejen knihy mých oblíbených žánrů a autorů. Před měsícem jsem objevila na facebookové stránce Knihovny Jiřího Mahena v Brně Čtenářkou výzvu a rozhodla jsem se zůčastnit se jí.


Hned druhý den jsem si ke každému bodu v seznamu vyhledala konkrétní knihu. Volila jsem knihy, které mi už nějakou dobu leží v knihovničce a nemůžu se donutit k jejich přečtení, dále knihy, o kterých jsem slyšela/četla a zaujaly mě, ale také knihy, o kterých téměř nic nevím. Můj vlastní seznam si můžete prohlédnout TADY. Zatím jsem přečetla pouze jednu knihu - Terapii láskou od Matthewa Quicka, kterou už jsem měla doma nějaký ten pátek. Z objevu výzvy jsem byla opravdu nadšená a moc se těším na její plnění.

Mezi mé nejoblíbenější žánry patří horory, fantasy a sci-fi. Takových knih mám v knihovničce a ve čtečce jednoznačně nejvíce. Během přípravy na maturitu jsem si ale velice oblíbila i několik knih ze seznamu povinné četby. Nejvíce mě zaujala kniha od Kena Keseyho Vyhoďme ho z kola ven a dramata od Karla Čapka, Williama Shakespeara a Oscara Wilda.

Mým nejoblíbenějším autorem je Stephen King (*1947, Portland, Maine) - americký spisovatel hororů. Vzhledem k tomu, že na filmové horory se nedívám, protože nemám ráda krev, jsem se chtěla zkusit bát alespoň u knížek. Mou první přečtenou Kingovou knihou byly Nezbytné věci, což byla skvělá volba (řekla bych, že je to jedna z Kingových "začátečnických" knih, která není tolik drsná). Mám v plánu přečíst všechny knihy od tohoto skvělého autora (momentálně čtu jedenáctou, takže mě čeká ještě spousta práce). :)

Paradoxní je, že mou nejoblíbenější knihu nenapsal můj nejoblíbenější autor (omlouvám se, pane Kingu). :) Knížka, která je na mém žebříčku oblíbenosti nejvýše se jmenuje Posel a napsal ji australský spisovatel Markus Zusak. Knížku jsem dostala k narozeninám a celkem dlouho mi trvalo, než jsem se k ní dostala. Neuvěřitelně příjemně mě překvapila a naprosto si mě získala. Je to také první kniha, o kterou se nechci "dělit" s každým. Doporučuji ji pouze lidem, kteří ji podle mě ocení, protože si nepřeji, aby ji někdo hanil. :)
Každá kniha od S. Kinga se stala mou oblíbenou. Poslední dvě knihy od něj, které jsem si koupila byly povídkové (Všechno je definitivní a Mlha), což pro mě byla novinka a obě se mi moc líbily.
Jako poslední bych chtěla zmínit fantasy sérii od George R. R. Martina s názvem Píseň ledu a ohně. Zatím jsem přečetla první tři díly (Hra o trůny, Střet králů a Bouře mečů) a všechny byly skvělé. Rozečetla jsem i čtvrtý díl, ale z něj jsem byla poměrně zklamaná a zhruba ve třetině jsem skončila.

Tím bych výčet mých nej... ze světa literatury ukončila. Příště už se pustím do recenze některé z knih, kterou jsem v poslední době přečetla. :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | E-mail | Web | 19. června 2015 v 22:48 | Reagovat

Řekla bych, že v tomto ohledu spadlo jablko rovnou pod strom. Jen v těch tématech se trochu rozcházíme. Není divu. Ale protože nikdy neříkám nikdy....kdo ví, možná i nějakého Kinga jednou dám :)
Za Posla jednoznačně děkuju a docela rozumím tomu, že ho nedoporučuješ jen tak někomu :)

2 Katrin Schmidtová Katrin Schmidtová | E-mail | Web | 20. června 2015 v 10:47 | Reagovat

Divergenci doporučuji přečíst. Ze stručného obsahu se zdá být jako další z hloupých knih s omývaným příběhem. Ale není to tak. Jediné co se nikdy na těchto knihách nezmění je naivita hl. postavy :) :D. Mimochodem máš moc pěkný blog. Byla bych ráda kdyby ses podívala na můj ;)

3 Ellie Ellie | 20. června 2015 v 11:08 | Reagovat

[1]: Lunapark určitě zvládneš, příští víkend ti ho dovezu. :)

[2]: Děkuju moc za komentář i za tip. :) Určitě se k tobě taky podívám. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama